IMG_3358

Palmiarnia Gliwice: do dżungli z centrum miasta

Marzą Ci się dalekie, egzotyczne podróże? Chciałbyś przeżyć spacer w prawdziwej dżungli? To możliwe i to w centrum miasta – Palmiarnia Gliwice to doskonały pomysł na zaplanowanie wolnego popołudnia, również z dziećmi!

Czy Palmiarnia to prawdziwa dżungla?

Mamy niesamowite szczęście, że mieliśmy okazję kilkukrotnie być w prawdziwej dżungli! Zobaczyliśmy na własne oczy wspaniałe rośliny i poczuliśmy tropikalny klimat. Dla wszystkich, którzy marzą o spacerze w dżungli, polecamy wizytę w palmiarni.

Palmiarnia Gliwice to udana namiastka prawdziwej dżungli, jej klimatu, a nawet dźwięków. W palmiarni żyją również papugi – niestety nie fruwają swobodnie, a klatki są oddalone od turystów. Ich dźwięki jednak sprawiają, że Palmiarnia Gliwice doskonale oddaje tropikalny klimat. Nie powinno więc nikogo zdziwić, że w każdym z pawilonów jest inna temperatura i wilgotność powietrza – całkowicie inna niż na zewnątrz. Naprawdę można bardzo szybko przenieść z miejskiego zgiełku do tropików!

Co oferuje Palmiarnia Gliwice?

Palmiarnia Gliwice hoduje ponad 5 tys. różnych gatunków roślin tropikalnych i sukulentów. Rośliny są umieszczone w pawilonach: historycznym, roślin użytkowych, tropiku i sukulentów. Dodatkowo dużą atrakcją jest pawilon akwarystyczny, w którym można podziwiać zarówno polskie gatunki wodne, jak i te tropikalne m.in. z Azji, Tanganiki czy Amazonii.

Palmiarnia Gliwice to przede wszystkim pomysł na krótki, ale bardzo ciekawy wypad. Dla dzieci to ciekawa forma edukacji i okazja na poznanie egzotycznej fauny i flory.

Informacje praktyczne

Palmiarnia jest zlokalizowana bezpośrednio przy DTŚ – jadąc ekspresówką trzeba wybrać zjazd „Instytut Onkologii/Dworzec Kolejowy/Dworzec autobusowy”. Bezpośrednio przy palmiarni znajduje się park oraz bezpłatne miejsca parkingowe wzdłuż ulicy.

Bilet wstępu do Palmiarni Gliwice kosztuje 10 zł (normalny) lub 6 zł (ulgowy). Dostępny jest również bilet rodzinny. Obiekt jest czynny od wtorku do niedzieli. Aktualny cennik i godziny otwarcia jest dostępny na stronie gliwickiej palmiarni.

Aktualizacja COVID19: na terenie Palmiarni Gliwice obowiązuje noszenie maseczek oraz utrzymanie dystansu społecznego. Limit zwiedzających to 120 osób w jednym momencie.

Leave A Comment